Home page > Aktuality > Zabezpečení výluky čáslavských letounů jsme zvládli bez problémů

Zabezpečení výluky čáslavských letounů jsme zvládli bez problémů

Jeden z nejdůležitějších úkolů pardubického letiště, poskytnout zázemí útvarům AČR, je úspěšně za námi. Ve druhé polovině ledna jsme zabezpečovali provoz letounů 21. základny taktického letectva.  Důvodem byly probíhající opravy záchytného lanového systému na letišti v Čáslavi.

Společnými silami jsme dosáhli stoprocentního zabezpečení leteckého provozu, zajištění provozuschopnosti letištních ploch a funkčnosti všech systémů.

I když nám počasí pokaždé nepřálo a technika občas zlobila, vždy jsme měli připravenou vzletovou a přistávací dráhu tak, abychom neohrozili plánovaný výcvik ani lety hotovostního aliančního systému NATINAMDS.

Naší šikovní řídící letového provozu dokázali dokonale zkoordinovat pohyby rychlých armádních bitevníků a nadzvukových letounů, pomalejších cvičných vrtulníků a podzvukových letounů i velkých dopravních letadel.

Výluka na čáslavském letišti byla ukončena v pondělí 30. ledna, takže se tamní letouny mohly vrátit zpět na svoji základnu a na pardubickém letišti byl obnoven běžný provoz.

Nahoru