Home page > Aktuality > Příslušník čety aktivní zálohy se zúčastnil extrémního pochodu

Příslušník čety aktivní zálohy se zúčastnil extrémního pochodu

Rtm. Pavel Štulík se účastnil „Pochodu smrti“ Military Death March, který se koná koncem dubna na Šumavě. V kategorii Extreme zdolal na trase Vimperk – Husinec – Volary – Boubín – Vimperk úctyhodných pětasedmdesát kilometrů a to v čistém čase 17 hodin.

Cílem akce je uctít smrt nevinných žen a dívek zabitých z pochodu smrti při přesunu koncentračního tábora Grűnberg v roce 1945 během druhé světové války. Každý účastník prochází část trasy, kterou byly nuceny ujít ženy a dívky  a zastaví se na místech, kde umíraly.

A není to jediná zkušenost s dálkovým pochodem s vojenskou tématikou. Rtm. Štulík se účastní s chrudimskými výsadkáři Memoriálu Československých parašutistů, pochodu s délkou trasy 70 km. Ten připomíná druhoválečné operace, konkrétně paradesantní výsadek nad územím protektorátu – operaci Tungsten. Je organizován na Den válečných veteránů. Dvoučlenná družstva plní na uvedené trase různé úkoly vojenského charakteru, připravené ve spolupráci výsadkového pluku a klubů vojenské historie. „Baví mne ta soudržnost v družstvech i mezi všemi účastníky. Je zde vynikající atmosféra navozující autentičnost tehdejších událostí. Budí to ve mně hrdost na vojáky 2. světové války. Možná i to je jeden z momentů, který mě přivedl ke službě v aktivní záloze“ říká rtm. Pavel Štulík, který je u našeho útvaru zařazen v aktivní záloze od roku 2020. Z původní pozice střelce se svým aktivním přístupem a pílí vypracoval a působí jako zástupce velitele čety.

 

Fotogalerie

Nahoru