Úvodní stránka > Aktuality > Letiště Pardubice podporuje činnost Svazu letců

Letiště Pardubice podporuje činnost Svazu letců

Předsednictvo Svazu letců zavítalo ve středu 14.9.2016 na letiště do Pardubic. Setkalo se zde se zástupci místní odbočky Svazu letců Ing. Jana Kašpara a pozvání přijal i velitel Správy letiště Pardubice podplukovník Ivo Šťastný.

Předseda svazu generálmajor v.v. Jiří Kubala vyjádřil poděkování veliteli letiště za podporu a vstřícnost místní odbočce Svazu letců, která je dle jeho slov jednoznačně nejaktivnější odbočkou v celostátním měřítku. Vyzdvihnul význam zázemí letiště pro možné působení tohoto sdružení. Velitel Správy letiště ujistil přítomné o záměru pokračovat v nastolené spolupráci i do budoucna a pozval všechny zájemce Svazu letců k návštěvě pardubického letiště.

Svaz letců je stavovským, profesním, zájmovým, dobrovolným občanským sdružení letců s působností na území České republiky. Místní odbočka má ve svých řadách 52 členů a 49 členů Klubu SL, jejím předsedou je pan Jaroslav Janda. Ve spolupráci s  letištěm Pardubice se aktivně podílí např. na zajištění Aviatické pouti, Velké pardubické, účastní se mnoha pietních aktů. Správa letiště podporuje činnost odbočky umožněním exkurzí, poskytnutím prostorů pro každoroční setkání letky Netopýr.

Nahoru