Home page > Aktuality > S vlčími máky na klopě jsme uctili památku válečných veteránů

S vlčími máky na klopě jsme uctili památku válečných veteránů

11. listopadu jsme si připomněli Den válečných veteránů. Vzpomínkové akce proběhly v Pardubicích na několika místech.   Příslušníci Správy letiště se připojili k pietám položením květin u památníku „V dáli“ na Městském hřbitově a u Památníku československým letcům a parašutistům II. světové války na Dukelském náměstí. Uctili tak památku obětí válečných konfliktů a vojáky, kteří v nich bojovali za svobodu a demokracii.   

Na slavnostním nástupu ke Dni válečných veteránů, který se u útvaru konal 10. 11. 2021, vojáci obdrželi rezortní vyznamenání a pamětní odznaky. Předal jim je velitel Vzdušných sil Armády České republiky generálmajor Petr Mikulenka a velitel útvaru podplukovník Radoslav Matula. Pan generál poděkoval vojákům i občanským zaměstnancům za odvedenou práci a zejména ocenil obětavost vojáků při na nasazení v boji s pandemií Covid-19 v letošním roce.

------------------------------------------------

11. listopad a kvítek rudého vlčího máku symbolizují Den válečných veteránů, který se u nás slaví od roku 2001. Při této příležitosti se ve prospěch Vojenského fondu solidarity koná sbírka pomoci novodobým veteránům, kteří nasazovali své zdraví a životy v řadách misí AČR. Za jakýkoli obnos do sbírky přispěvatel obdrží rudý kvítek. Sbírka je otevřena až do 19. listopadu.

 

Fotogalerie

Nahoru