Home page > Aktuality > Otevíráme letiště pro děti i pro zájemce z řad veřejnosti

Otevíráme letiště pro děti i pro zájemce z řad veřejnosti

V pátek 26. května se v době od 08.00 do 11.00 hodin v areálu kasáren letiště uskuteční tradiční Den otevřených dveří 14. pluku logistické podpory a Správy letiště Pardubice.

Akce se uskuteční ve spolupráci s ostatními útvary Armády ČR, Policií ČR, Vězeňskou službou ČR a Centrem leteckého výcviku Pardubice. Jedná se o populární akci pořádanou u příležitosti oslav Mezinárodního dne dětí, kterou při minulých ročnících navštívilo přes 2000 návštěvníků.

Armáda dětem nabídne statické i dynamické ukázky letecké techniky, pestrou škálu pozemní techniky a instruktáž v poskytování první pomoci. Připraví překážkou dráhu, kvíz v rámci projektu POKOS a další soutěže o zajímavé ceny.  Součástí programu budou také dynamické ukázky a kynologie prezentované Vězeňskou službou ČR. Lákadlem bude Tank T-72, bojové vozidlo pěchoty, ukázky současných i historických ručních zbraní, střelba ze vzduchovky a laserová střelnice.

Pokud se mezi dětmi i ostatními návštěvníky najde někdo, kdo by měl zájem o službu v Armádě ČR, Aktivní záloze OS ČR a studium na vojenských školách, ochotně poradí  zástupci rekrutačního pracoviště, Univerzity obrany a příslušníci aktivní zálohy. Nově se akce zúčastní také zástupci pražského Komunitního centra pro válečné veterány.

Jak se k nám dostanete? Doprava na letiště je možná autobusy MHD č. 8, v případě dopravy vlastními autobusy bude umožněno parkování v areálu letiště. Vstup i parkování je zcela zdarma.

 

Nahoru