Home page > Aktuality > Oslavy Dne válečných veteránů

Oslavy Dne válečných veteránů

Příslušníci Správy letiště Pardubice se připojili k oslavám Dne válečných veteránů. Společně s vedením města, zástupci společenských organizací a za účasti široké veřejnosti položili květiny na Městských hřbitovech u Hrobu v Dáli a u Pomníku československým letcům a parašutistům II. světové války na Náměstí dukelských hrdinů.

Při slavnostních projevech zazněla slova oslavující oběti světových válečných konfliktů, ale i novodobých veteránů Armády České republiky působících v zahraničních operacích na mnoha místech dnešního neklidného světa. A jak zaznělo v rozkazu ministryně obrany, „….v těchto dnech  myslíme i na všechny ukrajinské vojáky, kteří padli v boji za svobodu své vlasti. Na ty, jež obětovali život v boji proti agresivní ruské snaze podmanit si Ukrajinu a jednou i další evropské země …. Jejich smrt rozhodně nebyla zbytečná. Plnili úkoly, které jsou v zájmu naší země i celého lidstva… “.

Den válečných veteránů příslušníci Správy letiště Pardubice oslavili i společným nástupem u útvaru, na němž byly uděleny i medaile a stužky za službu v ozbrojených silách České republiky.

Dnem válečných veteránů byl vyhlášen 11. listopad. Právě v tento den v roce 1918 bylo podepsáno příměří a skončila Velká válka. Poprvé se slavil již v roce 1919. Jeho symbolem se stal květ vlčího máku podle básně Johna McCrae V polích flanderských.

foto: Správa letiště Pardubice a KVV Pardubice

 

Fotogalerie

Nahoru