Home page > Aktuality > Hokejisté Správy letiště Pardubice se umístili na nejvyšší příčce

Hokejisté Správy letiště Pardubice se umístili na nejvyšší příčce

Závěrečné zápasy 29. ročníku otevřeného turnaje  velitele vzdušných sil v ledním hokeji se odehrály ve dnech 8. – 10.3.2023 na zimním stadionu v Třebechovicích pod Orebem. Utkaly se v něm čtyři týmy hokejistů útvarů vzdušných sil  a AC Aero Hradec Králové. Hlavním pořadatelem byla Správa letiště Pardubice společně s AC Aero Hradec Králové.

Titul vítěze z loňského ročníku obhájila Správa letiště Pardubice. Na druhém místě se umístili hráči z vrtulníkové základny Náměšť nad Oslavou a třetí příčku obsadil smíšený tým z Hradce Králové doplněný hokejisty Centra leteckého výcviku. Nejlepším střelcem se stal rotmistr Dan Kotlík z Pardubic, který střelil celkem 11 branek. Cenu nejlepšího brankáře si odvezl desátník Tomáš Vlk, hrající v barvách 24. základny dopravního letectva z Prahy – Kbel.

„Letos se utkaly velice vyrovnané týmy a to se odrazilo ve vysoké úrovni celého turnaje. Oproti předešlým ročníkům se výrazně zlepšila kvalita hry, zejména co se týká bojovnosti a dynamičnosti“ zhodnotil zápasy ředitel turnaje praporčík Ján Kormoš. Při závěrečném  vyhodnocení a předání cen vítězům nechyběl velitel Správy letiště Pardubice podplukovník gšt. Radoslav Matula, generál v.v. Jan Vachek a zakladatel turnaje generál v.v. Ladislav Klíma. Všichni vyjádřili uspokojení nad výtečnou organizací a zdárným průběhem turnaje. Shodně podpořili tradici jeho konání a vyslovili přání, aby vydržel i do dalších let. Závěrem hráčům pogratulovali, poděkovali za účast a popřáli šťastný návrat do posádek.

 

Fotogalerie

Nahoru