Družstvo našich hokejistů bylo nejlepší!

• 15.3.2022
  • machovai

Ve dnech 9. – 11. 3. 2022 proběhl 28. ročník turnaje velitele Vzdušných sil v ledním hokeji. Hlavním organizátorem byla Správa letiště Pardubice, která jej uspořádala na zimním stadionu v Třebechovicích pod Orebem.  Do turnaje se přihlásily čtyři týmy hokejistů. Kromě týmu pořádající Správy letiště si přijeli změřit síly hokejisté z 21. základny taktického letectva Čáslav, 22. základny vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou a AC Aero Hradec Králové.

V přátelsky vypjatých soubojích se na prvním místě umístil bez porážky tým Správy letiště Pardubice, druhé místo obsadil tým vrtulníkové základny z Náměště a na třetí příčce se umístili hokejisté z čáslavské základny. Cenu nejlepšího hráče obdržel rotmistr Jan Kotlík a nejlepším brankářem byl  četař Bobáčik Sebastian, oba z týmu Pardubic.

Závěrečného vyhodnocení se zúčastnil i původní zakladatel tohoto turnaje generál v.v. Ladislav Klíma doprovázený generálem v.v. Janem Vachkem, kteří předali vítězům poháry a drobné ceny. Všem, kteří se umístili na stupních vítězů blahopřejeme! Velké poděkování patří i organizátorům ze Správy letiště Pardubice a  AC Aero, kteří se podíleli na technickém zabezpečení.