Úvodní stránka > Aktuality > Aviatická pouť opět nezklamala

Aviatická pouť opět nezklamala

Již 27 let patří první červnový víkend na pardubickém letišti Aviatické pouti Jana Kašpara. V místech, kde pře více jak sto lety trénoval s pověstným Blériotem, se i letos konala tato pověstná letecká show.

Podtitulem letošního ročníku byly „Ženy v kokpitu“ na počest slavné pilotky Amelie Erhart. A právě  prvním vystoupením zahájila po oba dva dny v 11 hodin letový program žena - pilotka na stoji Twinbeech C45H. Po něm se rozběhnul šestihodinový program nabitý leteckými i pozemními ukázkami. Na nebi se postupně předvedla letadla od  první světové války až po současné nejmodernější stroje, které má ve výzbroji Armáda České republiky. Ta se ostatně představila také na statice. Vrtulníky a  stíhací letouny tak byly doplněny protiletadlovými  prostředky, přepravními a terénními automobily.

Aviatická pouť ale není jen o letadlech. Do Pardubic přijely domácí i zahraniční kluby vojenské historie, legendární Legiovlak, vystaveny byly krásné automobily, historické letouny a mnoho, mnoho dalšího. Bohatý program přinesl spoustu skvělých zážitků  pro dospělé i děti,  pro které byl uspořádaný Velký dětský den plný soutěží.

I přes vrtochy počasí se pořadatelům Aviatická pouť vydařila a přilákala desítky tisíc fanoušků a příznivců letectví. Budeme se těšit, jakou podívanou nám přinese její další ročník.

https://slp.army.cz/aviaticka-pout-2017

Nahoru